Jesień 03/23

1190 PLN

Jesienny Kurs Żeglarski 03/23

26.08 - 06.10

Dla kogo

Osoby od 14 roku życia

Czas trwania

Zajęcia w weekendy i w tygodniu, między 10 a 18

Lokalizacja

Jezioro Kierskie, Poznań

Zajęcia w małych grupach prowadzone są przez młodą profesjonalną kadrę. Szkolimy na najnowocześniejszych jachtach, które spotkasz na akwenach Polski i Europy.

Zajęcia teoretyczne obejmują dostęp do internetowej platformy szkoleniowej w formie wykładów i prezentacji, konsultacje instruktorskie i egzaminy próbne w formie testów.

Część praktyczna obejmują zajęcia na przystani i wodzie. Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez prosty grafik online. Grafik jest aktualizowany co tydzień, co pozwala na bieżące zaplanowanie swoich zajęć w czasie trwania kursu.

Szkolenie kończy się egzaminem na patent żeglarza jachtowego PZŻ.

Jeżeli interesuje Cię indywidualna forma szkolenia kliknij tutaj.

/

INFORMACJE

Opracowaliśmy program szkoleniowy przekazujący naszą wiedzę i umiejętności w zakresie prowadzenia i obsługi jachtów oraz bezpieczeństwa na wodzie.

Szkolenie przygotowane zarówno dla osób niemających wcześniej styczności z żeglarstwem i aktywnością na wodzie oraz osób chcących rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności.

Możesz uczestniczyć w zajęciach do 5 razy w tygodniu. Potrzebujesz ok. 20 godzin za sterem do opanowania wszystkich zagadnień ale jeżeli dysponujesz czasem możesz wypływać ich nawet 60 w czasie trwania szkolenia.

Egzamin planujemy na sobotę 7.10.2023r.

 

PROGRAM

Szkolenie obejmuje:

-Dostęp do internetowej platformy szkoleniowej w formie wykładów,  konsultacje instruktorskie i egzaminy próbne w formie testów.

-Naukę wiązania i praktycznego wykorzystywania węzłów żeglarskich.

-Obsługę spalinowego silnika zaburtowego, prezentację osprzętu, instalacji i wyposażenia jachtu kabinowego. Ćwiczenia w zakresie kładzenia i stawiania masztu na jachcie kabinowym.

-Zajęcia praktyczne: manewry na żaglach na jachtach Sigma Club i Mariner 24 (m. in: zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, stanięcie w dryf, MOB – człowiek za burtą).

-Zajęcia praktyczne: manewry na silniku na jachcie Mariner 24 (MOB – człowiek za burtą, cumowanie i manewrowania w basenie portowym, kotwiczenie).

GRAFIK ONLINE

Zapisy na zajęcia odbywają się poprzez prosty grafik online. Grafik jest aktualizowany co tydzień, co pozwala na bieżące zaplanowanie swoich zajęć w czasie trwania kursu.

Zajęcia na wodzie standardowo odbywają się w godzinach 10-14, 14-18. Jeśli nie masz możliwości brania udziału w 4 godzinnych zajęciach, a możesz poświęcić 2 godziny również jest taka możliwość.

JACHTY

Stworzyliśmy flotę nowoczesnych jachtów szkoleniowych. Nasze jachty posiadają certyfikaty bezpieczeństwa oraz środki ratunkowe i asekuracyjne. Pływamy w grupach 3 osobowych + instruktor.

Sigma Club – (rok produkcji: 2015/2018, ilość we flocie: 9) jacht nowej generacji, idealny do kilkugodzinnej przygody i szkolenia na śródlądziu. Otwartopokładowy jacht 6-osobowy o bardzo prostej lekkiej konstrukcji z obszernym schowkiem na rzeczy osobiste załogi i osprzęt, dający wiele frajdy z żeglowania.

Mariner 24 – (rok produkcji: 2016, ilość we flocie: 1) nowoczesna i sprawdzona konstrukcja wykorzystywana do czarterów i szkoleń na całym świecie. Jacht kabinowy 8-osobowy posiadający przestronny kokpit, wygodny pokład, obszerne wnętrze i rewelacyjne właściwości nautyczne. Zbudowany według najnowszych standardów, wszystkie liny sprowadzone do kokpitu, relingi zwiększające bezpieczeństwo, łatwy dostęp do silnika i otwarta rufa.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Koszt szkolenia teoretyczno-praktycznego to 1190 pln. Opłaty dokonujesz w dwóch ratach:

I rata w wysokości 500 pln potwierdzająca rezerwację miejsca (w ciągu 24 godzin po dokonaniu rezerwacji).

II rata w wysokości 690 pln (do 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia).

Szczegóły dotyczące szkolenia zawierające m.in. dostęp do platformy szkoleniowej i możliwość edycji grafiku będą dostępne 14 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Warunkiem otrzymania dostępów jest opłacenie min. I raty za szkolenie.

Zapisując się na szkolenie, potwierdzasz akceptację regulaminu.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas poznan@nowezeglarstwo.pl

EGZAMIN

Egzamin planujemy na sobotę 7.10.2023r.

Polski Związek Żeglarski odpowiada za przeprowadzenie egzaminu, który odbędzie się w naszej bazie na naszych jachtach szkoleniowych po zakończeniu szkolenia. Dodatkowo będą ustalone daty egzaminów dla osób, którym zaplanowany termin nie odpowiada.

Egzamin odbywa się po zakończeniu szkolenia. Opłaty pobiera komisja egzaminacyjna – dla osób uczących się to 125 pln, dla dorosłych 250 pln. Opłata egzaminacyjna nie jest wliczona w cenę kursu.

Po zdaniu egzaminu do Polskiego Związku Żeglarskiego należy dostarczyć, osobiście lub w formie elektronicznej, dokumenty niezbędne do wydania patentu:
-zaświadczenie o zdaniu egzaminu wydane przez Komisję Egzaminacyjną,
-1 zdjęcie legitymacyjne do patentu formatu 3,5 cm x 4,5 cm.

Patent zostanie wysłany pocztą do 30 dni od złożenie do PZŻ dokumentów.

UPRAWNIENIA

Uprawnienia żeglarza jachtowego:

-prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości kadłuba,

-prowadzenie jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.