sezon 2021 – motorowodne

390 ZŁ

sezon 2021 - zapisz się do newslettera!

sezon 2021

Dla kogo

Osoby od 14 roku życia

Czas trwania

9-18

Lokalizacja

Malta Poznań

Profesjonalne jednodniowe szkolenie motorowodne przygotowujące do uzyskania patentu na sternika motorowodnego. Pływamy motorówką ucząc się wchodzić w ślizg, cumować i manewrować.

Egzamin organizujemy zaraz po zakończeniu zajęć!

 

 

INFORMACJE

Nasze szkolenia prowadzimy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki w sprawie uprawiania turystyki wodnej. Po zakończeniu szkolenia organizujemy egzamin PZM. Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które ukończyły 14 lat.

Szkolenie przygotowane dla:

-osób niemających wcześniej styczności z jachtami motorowodnymi,

-osób bardziej doświadczonych, potrafiących wykonać podstawowe manewry,

-dla sterników bez patentu, tzn. osób, które pływały już jachtami motorowodnymi, ale nie miały okazji odbycia szkolenia oraz podejścia do egzaminu.

SZKOLENIE

Wykłady i dostęp do platformy szkoleniowej w dniu szkolenia. Dodatkowe konsultacje instruktorskie przed egzaminem.

Zajęcia praktyczne: nauka wiązania podstawowych węzłów, szkolenie na motorówce za sterem i w załodze. W czasie szkolenia załoga spędza min. 2 godzin na motorówce. Zajęcia na motorówce odbywają się w grupach 3 osobowych + instruktor.

Szkolenie zostało przygotowane tak aby przyswoić sobie wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą prowadzenia motorówek. Jeżeli kadra szkoleniowa uzna, że zagadnienia szkolenia nie wystarczą do tego żebyś umiał bezpiecznie prowadzić motorówki to możesz nieodpłatnie wziąć udział w kolejnym szkoleniu praktycznym i wtedy podejść do egzaminu. Chcemy mieć pewność, że pływanie motorówką będzie sprawiało ci frajdę i będziesz wiedział co robisz.

Program szkolenia:

Zajęcia teoretyczno-praktyczne: 9:00 – 18:00

Egzamin: od 18:00

REZERWACJA

Wstępnej rezerwacji można dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Koszt szkolenia teoretyczno-praktycznego to 390 pln.

Opłaty będą przyjmowane od stycznia 2021.

Więcej informacji lub mail: poznan@nowezeglarstwo.pl

EGZAMIN

Egzamin na patent sternika motorowodnego przeprowadza Komisja Egzaminacyjna powoływana przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego. Egzamin odbywa się na koniec kursu – na sprzęcie na którym odbywał się kurs.

Egzamin składa się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmuje 75 pytań testowych ze wszystkich istotnych zagadnień.

Część praktyczna obejmuje: dojście do nabrzeża, odejście od nabrzeża, podejście do człowieka, wejście w ślizg.

Egzamin odbywa się po zakończeniu szkolenia. Opłaty pobiera komisja egzaminacyjna – dla osób uczących się to 125 zł, dla dorosłych 250 zł. Opłata egzaminacyjna nie jest wliczona w cenę kursu.

Po zdaniu egzaminu Polskiego Związku Motorowodnego należy dostarczyć, osobiście lub w formie elektronicznej, dokumenty niezbędne do wydania patentu:
-zaświadczenie o zdaniu egzaminu wydane przez Komisję Egzaminacyjną,
-1 zdjęcie legitymacyjne do patentu formatu 3,5 cm x 4,5 cm.

Patent zostanie wysłany pocztą do 30 dni od złożenie do PZM dokumentów.

UPRAWNIENIA

Uprawnienia Sternika Motorowodnego:

– Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych.

– Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu oraz po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej.

– Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia mogą prowadzić jachty do 60 kW.