Kurs motorowodny 07/21

450 ZŁ

Kurs motorowodny

Dla kogo

Osoby od 14 roku życia

Czas trwania

9-18

Lokalizacja

Malta Poznań

Profesjonalne jednodniowe szkolenie motorowodne przygotowujące do uzyskania patentu sternika motorowodnego PZMiNW. Zajęcia obejmują teorię i praktykę. Pływamy motorówką ucząc się wchodzić w ślizg, wiązać węzły, cumować i manewrować.

Egzamin organizujemy zaraz po zakończeniu zajęć!

 

 

INFORMACJE

Nasze szkolenia prowadzimy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki w sprawie uprawiania turystyki wodnej. Po zakończeniu szkolenia organizujemy egzamin PZM. Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które ukończyły 14 lat.

Szkolenie przygotowane dla:

-osób niemających wcześniej styczności z jachtami motorowymi,

-dla sterników bez patentu, tzn. osób, które pływały już jachtami motorowymi, ale nie miały okazji odbycia szkolenia oraz podejścia do egzaminu.

SZKOLENIE

Zajęcia teoretyczne: wykłady i dostęp do platformy szkoleniowej. Dodatkowe konsultacje instruktorskie przed egzaminem.

Zajęcia praktyczne: nauka wiązania podstawowych węzłów, szkolenie na motorówce za sterem i w załodze. W czasie szkolenia załoga spędza ok. 2 godzin na motorówce. Zajęcia na motorówce odbywają się w grupach 3 osobowych + instruktor.

Szkolenie zostało przygotowane tak aby przyswoić sobie wiedzę teoretyczną i praktyczną dotyczącą prowadzenia motorówek. Jeżeli kadra szkoleniowa uzna, że zagadnienia szkolenia nie wystarczą do tego żebyś umiał bezpiecznie prowadzić motorówki to możesz nieodpłatnie wziąć udział w kolejnym szkoleniu praktycznym i wtedy podejść do egzaminu. Chcemy mieć pewność, że pływanie motorówką będzie sprawiało ci frajdę i będziesz wiedział co robisz, przede wszystkim robisz to bezpiecznie dla siebie i innych użytkowników dróg wodnych.

Program szkolenia:

Zajęcia teoretyczno-praktyczne: 9:00 – 18:00

Egzamin: od 18:00

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W mailu zwrotnym otrzymasz niezbędne informacje dotyczące szkolenia, opłat i egzaminu.

Koszt szkolenia teoretyczno-praktycznego to 450 pln.

Opłaty za szkolenie dokonujesz jednorazowo przelewem w ciągu 24 godzin po dokonaniu rezerwacji.

Więcej informacji tel: 693 282 142 lub mail: poznan@nowezeglarstwo.pl

EGZAMIN

Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego odpowiada za przeprowadzenie egzaminu, który odbędzie się w miejscu szkolenia.

Egzamin odbywa się po zakończeniu szkolenia. Opłaty pobiera komisja egzaminacyjna – dla osób uczących się to 125 zł, dla dorosłych 250 zł. Opłata egzaminacyjna nie jest wliczona w cenę kursu.

Po zdaniu egzaminu do PZMiNW należy dostarczyć, osobiście lub w formie elektronicznej, dokumenty niezbędne do wydania patentu:
-zaświadczenie o zdaniu egzaminu wydane przez Komisję Egzaminacyjną,
-1 zdjęcie legitymacyjne do patentu formatu 3,5 cm x 4,5 cm.

Patent zostanie wysłany pocztą do 30 dni od złożenie do PZMiNW dokumentów.

UPRAWNIENIA

Uprawnienia Sternika Motorowodnego:

– Prowadzenie jachtów motorowych po wodach śródlądowych.

– Prowadzenia jachtów motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu oraz po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej.

– Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia mogą prowadzić jachty do 60 kW.