wiosna – lato

990 PLN

Kurs Żeglarski - brak miejsc

19.06 - 24.07

Dla kogo

Osoby od 14 roku życia

Czas trwania

Zajęcia w weekendy i w tygodniu, między 10 a 18

Lokalizacja

Jezioro Kierskie, Poznań

Zajęcia odbywają się w małych, 3 osobowych grupach, prowadzone przez młodą profesjonalną kadrę. Szkolenie kończy się egzaminem na patent żeglarski PZŻ. Szkolimy na najnowocześniejszych jachtach, które spotkasz na akwenach całej Polski.

Zajęcia teoretyczne obejmują dwa trzygodzinne spotkania, dostęp do internetowej platformy szkoleniowej, egzaminy próbne i konsultacje instruktorskie.

Piątek 19.06 w godz 18-21
Sobota 20.06 w godz 18-21

Część praktyczna obejmuję zabawę jachtami (od 21.06). Do dyspozycji będzie flota jachtów Sigma Club i Mariner 24. Możesz pływać kiedy tylko znajdziesz czas, przychodzisz, odbijamy od pomostu i szkolimy. Wszystko pod opieką instruktora Nowego Żeglarstwa, który będzie codziennie do Twojej dyspozycji.

/

INFORMACJE

Opracowaliśmy autorski program szkoleniowy, który zawiera większą ilość godzin za sterem, tak abyś po naszym kursie nie bał się pływać samodzielnie jako sternik i czerpał radość z żeglowania z najbliższymi. Każdy uczestnik ma nielimitowaną możliwość spędzenia czasu na jachcie w czasie szkolenia. Minimalny czas za sterem potrzebny do nabycia umiejętności żeglarskich to 20 godzin. Sami braliśmy udział w takich szkoleniach i wiemy, że taka ilość godzin może nie wystarczyć na zdobycie doświadczenia, pewności siebie i oswojenia się z jachtami, dlatego masz możliwość korzystania z naszej floty kiedy tylko chcesz!

Szkolenie przygotowane dla:

-osób niemających wcześniej styczności z żeglarstwem,

-osób bardziej doświadczonych, potrafiących wykonać podstawowe manewry,

-dla żeglarzy bez patentu, tzn. osób, które żeglują już kilka lat bawiąc się jachtem, ale nie miały okazji odbycia szkolenia oraz podejścia do egzaminu. Plan zajęć dopasujemy do Waszych umiejętności, tak żebyście nie musieli odbywać zajęć od podstaw i mogli rozwijać swoją pasję.

Zajęcia obejmują:

-manewrowanie jachtem na silniku,

-manewrowanie jachtami na żaglach,

-informacje przydatne przy czarterach jachtów,

-materiały szkoleniowe w formie platformy online i zajęcia teoretyczne.

Dodatkowo istnieje nieodpłatna możliwość odbycia zajęć teoretycznych w innym umówionym terminie przed rozpoczęciem zajęć na wodzie.

GRAFIK ONLINE

Zapisy na zajęcia na wodzie odbywają się poprzez prosty grafik online, dostępny przez 24/7. Grafik jest aktualizowany co tydzień,
co pozwala na bieżące zaplanowanie swoich zajęć w czasie trwania kursu.

Zajęcia na wodzie odbywają się w godzinach 10-14, 14-18. Jeśli nie masz możliwości brania udziału w 4 godzinnych zajęciach,
a możesz poświęcić 2 godziny, wystarczy, że umieścisz taką informację w grafiku przy swoim imieniu i nazwisku. Dzięki temu instruktor będzie mógł wypłynąć z grupą i przypłynąć po Ciebie na umówioną godzinę.

 

JACHTY

Stworzyliśmy flotę nowoczesnych jachtów szkoleniowych. Nasze jachty posiadają certyfikaty bezpieczeństwa oraz środki ratunkowe i asekuracyjne.

Mariner 24 – (rok produkcji: 2016, ilość we flocie: 1) nowoczesna i sprawdzona konstrukcja wykorzystywana do czarterów i szkoleń na całym świecie. Jacht kabinowy 8-osobowy posiadający przestronny kokpit, wygodny pokład, obszerne wnętrze i rewelacyjne właściwości nautyczne. Zbudowany według najnowszych standardów, wszystkie liny sprowadzone do kokpitu, relingi zwiększające bezpieczeństwo, łatwy dostęp do silnika i otwarta rufa.

Sigma Club – (rok produkcji: 2015/2017, ilość we flocie: 7) jacht nowej generacji, idealny do kilkugodzinnej przygody i szkolenia na śródlądziu. Otwartopokładowy jacht 6-osobowy o bardzo prostej lekkiej konstrukcji z obszernym schowkiem na rzeczy osobiste załogi i osprzęt, dający wiele frajdy z żeglowania.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. W mailu zwrotnym otrzymasz niezbędne informacje dotyczące spotkań teoretyczno-praktycznych.

Koszt szkolenia teoretyczno-praktycznego to 990 pln. Opłaty dokonujesz w dwóch ratach:

I rata w wysokości 500 zł potwierdzająca rezerwację miejsca opłacasz w ciągu 24 godzin po dokonaniu rezerwacji.

II rata w wysokości 490 zł do 7 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

Zapisując się na szkolenie, potwierdzasz akceptację regulaminu.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas poznan@nowezeglarstwo.pl

EGZAMIN

Egzamin planowany jest na sobotę 25 lipca . Polski Związek Żeglarski odpowiada za przeprowadzenie egzaminu, który odbędzie się w naszej bazie na naszych jachtach szkoleniowych. Dodatkowo będą ustalone daty egzaminów dla osób, którym zaplanowany termin nie odpowiada.

W sezonie 2015 osiągnęliśmy ponad 95% zdawalności, która ciągle rośnie. W sezonie 2016,2017, 2018,2019 zdali wszyscy nasi kursanci! W czasie 5 sezonów żeglarskich przeszkoliliśmy ponad 500 osób.

Egzamin odbywa się po zakończeniu szkolenia. Opłaty pobiera komisja egzaminacyjna – dla osób uczących się to 125 zł, dla dorosłych 250 zł. Opłata egzaminacyjna nie jest wliczona w cenę kursu.

Po zdaniu egzaminu do Polskiego Związku Żeglarskiego należy dostarczyć, osobiście lub w formie elektronicznej, dokumenty niezbędne do wydania patentu:
-zaświadczenie o zdaniu egzaminu wydane przez Komisję Egzaminacyjną,
-1 zdjęcie legitymacyjne do patentu formatu 3,5 cm x 4,5 cm.

Patent zostanie wysłany pocztą do 30 dni od złożenie do PZŻ dokumentów.

UPRAWNIENIA

Uprawnienia żeglarza jachtowego:

-prowadzenie jachtów żaglowych po wodach śródlądowych bez ograniczeń długości kadłuba,

-prowadzenie jachtów żaglowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.