Rejs 2021

INFORMACJE

 

TERMIN

Po raz kolejny nasz przyjaciel Maciej zaprasza na swój 45-stopowy (14 metrów długości) bogato wyposażony jacht pełnomorski Oceanis 45.

Jacht stacjonuje w Marinie San Miquel na Teneryfie! Marina San Miquel to idealna baza wypadowa na inne piękne okoliczne wyspy takie jak La Gomera, La Palma czy El Hiero. 

Lecimy w drugiej połowie lutego 2021 gdzie pogoda na Teneryfie stwarza idealne warunki na rejs morski przy nieustannym słońcu i szumie fal!

20 - 27 lutego 2021

JACHT

Wyposażenie jachtu Oceanis 45 z 2017 roku:

-4 wygodne dwu-osobowe kajuty,

-2 łazienki z prysznicami i elektrycznymi toaletami,

-ster strumieniowy i mocny silnik Diesla,

-GPS w kokpicie,

-zestaw map nawigacyjnych, Radio VHF,

-dwa koła sterowe,

-w pełni wyposażony kambuz

-elektrownia słoneczna i wiatrowa na pokładzie,

-środki asekuracyjne i ratunkowe.

TRASA

Przykładowy plan rejsu:

(Poszczególne etapy rejsu mogą ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, kierunek i siłę wiatru oraz oczywiście energię załogi)

Planujemy trasę na La Gomerę i wokół Teneryfy. W planie zwiedzanie, kąpiele, nocne pływanie i manewry portowe.

Naszym portem macierzystym będzie Marina San Miquel na Teneryfie. Marina jest pięknie położona i znajduję ok 30 min drogi od lotniska. Po drodze znajduje się hipermarket na pierwsze zakupy. Potem czas na zaokrętowanie, zapoznaniu z jednostką i integrację.

Na początku popłyniemy wzdłuż wyspy na południe. Pierwszym odwiedzanym przez nas miejscem będzie Los Christianos. To bardzo turystyczna część wyspy z długą piaszczystą plażą, mnóstwem knajpek i barów.

Kolejny dzień to przeprawa na wyspę La Gomera. To będzie część w której wypłyniemy na otwarte wody i zaczniemy nawigację na poważnie. Od tej pory będziemy dzielić się na wachty.

Z wyspy La Gomera popłyniemy na północny wschód tak aby ominąć Teneryfę od północy. Czeka nas długa przeprawa i dużo pracy w planowaniu i wykorzystywaniu natury. Planujemy płynąć w nocy, określać swoje położenie na podstawie punktów nawigacyjnych i latarni morskich.

Po najdłuższym etapie rejsu dopłyniemy do portu w stolicy Teneryfy - Santa Cruz. Tam spędzimy trochę czasu napawając się niezwykłym klimatem.

W dalszej części naszej wyprawy odwiedzimy jeszcze kilka małych ciekawych portów cumując na kotwicy między rybackimi łodziami.

W piątek wracamy do naszego portu macierzystego gdzie zdamy jednostkę posprzątaną Maciejowi. Pokład powinniśmy opuścić w sobotę ok godziny 9:00.

CENA

Koszt rejsu: od 1600 zł

W cenie:

-opieka sternika/instruktora,

-pościele, ręczniki i paliwo do jachtu,

-przygotowanie i sprzątanie jachtu,

-trasa przygotowana tak, aby jak najwięcej popływać i poćwiczyć, mamy możliwość wypływania nawet 100 godzin w tygodniu. Teneryfa daje bardzo dobre warunki żeglarskie, wody pływowe, wiatr 5-7 B, oddalone wyspy czyli naturalna okazja do pływania w nocy i nawigowania. Po zakończeniu rejsu każda osoba otrzyma opinię z rejsu o wypływanych godzinach potrzebnych do zdobycia patentu JSM. Na wiosnę możemy przygotować kolejny etap rejsu szkoleniowego zakończonego egzaminem PZŻ.

Koszty nie wliczone w cenę:

+przeloty +- ok 600 zł w dwie strony,

+składka jachtowa ok 100 EUR / osoba (składki pokrywają jedzenie, porty),

+kaucja zwrotna 100 EUR / osoba.

REZERWACJA

Rezerwacji można dokonać poprzez kontakt mailowy akademia@nowezeglarstwo.pl

Rejs opłacasz w dwóch ratach:

I rata w wysokości 100 zł potwierdzająca rezerwację miejsca opłacasz w ciągu 24 godzin od potwierdzenia rezerwacji.

II rata (kwota zależy od liczby załogi) do 31 stycznia 2021.

Potrzebujesz więcej informacji? Napisz do nas akademia@nowezeglarstwo.pl

*Ze względu na sytuację epidemiologiczną istnieje możliwość ubezpieczenia wyjazdu.

**Dodatkowo w przypadku osoby zapisanej na rejs, która przed wyjazdem uzyska wynik pozytywny na COVID 19 zwrócimy wpłacone środki.