o nas

IDEA

Nowe Żeglarstwo to idea szukania lepszych rozwiązań.

Otwierając głowę na zmiany, żeglowanie przez życie staje się coraz przyjemniejsze.

W naszym przypadku jest to poznawanie jezior całej Polski.

Naszą misję zabawy jachtami realizujemy poprzez organizację szkoleń żeglarskich, według autorskiego planu. Pływamy na najnowszych jachtach, kadrę tworzą aktywni instruktorzy i sternicy, pokazujący w łatwy i przyjemny sposób podstawy prowadzenia jachtu, jego budowę, przepisy żeglarskie i inne najważniejsze zagadnienia. Głównym celem naszych szkoleń jest nabranie pewności siebie przez naszych kursantów, żeby w przyszłości mogli sami poradzić sobie w każdych warunkach. Kładziemy nacisk na praktykę i radzenie sobie w każdej sytuacji, zarówno za sterem, jak i w załodze.

Dzięki naszej Akademii mamy coraz więcej żeglarzy. To dla wszystkich amatorów i posiadaczy patentów stworzyliśmy wypożyczalnię jachtów. Nowoczesna flota oraz nasze proste podejście do tematu żeglowania sprawia, że żeglowanie staję się zabawą, w końcu żeglarstwo to zabawa, przyjemność, wiatr we włosach i spędzanie czasu z naturą.

W SieDziejowym przypadku, żeglarskiego biura podrózy, współtwórcy idei jest to dobieranie sposobu wypoczywania czy zabawy jachtami, do indywidualnych potrzeb, w odróżnieniu od "Starego Żeglarstwa" posługującego się szablonami i dziwnymi zwyczajami

Sternik Nowego Żeglarstwa zawsze na pierwszym miejscu stawia swoją załogę.
Dba, by bawiła się jak najlepiej i nie zrobiła przy okazji krzywdy sobie i otoczeniu.

Zawsze wybiera najlepszą plażę, miasteczko, wyspę, jaskinię do zwiedzania, a w porcie cumuje najbliżej atrakcji, brzegu, sklepu czy tawerny.

Na bieżąco dopasowuje plan dnia do aktualnej sytuacji: chęci załogi, energii, warunków wiatrowych, słonecznych i dalszych możliwości. 
Na pokładzie zauważa rzeczy, które można robić wygodniej, przyjemniej i śmiesznej i nie marnuje okazji do tworzenia zabawnych wspomnień.

To proste - wiele osób już to robi, nie wiedząc, że tak nazwaliśmy tę ideę - wystarczy otworzyć głowę!

Każdy może zostać ambasadorem Nowego Żeglarstwa! Wystarczy dać ponieść się naszej idei szukania prostych rozwiązań, bez stresu i krzyku na pokładzie. To wszystko sprawia, że każdy spędzający czas na żaclach pod naszą banderą poczuje niesamowity i niepowtarzalny czas spędzony na wodzie ze znajomymi, przyjaciółmi i rodzinami.

Nasza idea ciągle się rozrasta i wybiega za granicę naszego kraju i obiega cały świat! Przecież żeglować można po całym świecie, jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia!

W propagowanie takiego stylu wypoczynku zaangażowali się już:
SieDzieje.net, Integra na Jachtach, Latające Papcie i wieeelu naszych Znajomych i Przyjaciół.

LOGO

Logo Nowego Żeglarstwa - zastrzeżony znak towarowy przez urząd patentowy RP

Tworząc logo plan był jeden stworzyć coś od podstaw bez obecnych we wszystkich podobnych projektach kształtów żagli i kół sterowych. To właśnie tak powstał pomysł kotwicy w kreatywny, kontrowersyjny i ciekawy pomysł. Dlaczego ludzik ma kotwicę w głowę? To prosty przekaz mówiący otwórz głowę na nowe pomysły, kreatywne działania. Niebywałym plusem żeglarstwa jest to, że każdy dzień jest inny. Codziennie zmienia się pogoda, żeglujesz do kolejnego miejsca, spotykasz nowych ludzi i bawisz się żeglując. Dzięki otwartej głowie poradzisz sobie w każdych warunkach i nie tylko na jachcie ale też w życiu po za jachtem. 

CELE

Żeglarstwo to najlepsza aktywność na wodzie. Uczy pracy w zespole i pozwala poczuć wolność. Z nami poznasz nowe łatwiejsze żeglarstwo!

Nowe Żeglarstwo to zespół młodych ludzi pełnych pozytywnej energii, pasjonujących się żeglarstwem i aktywnym wypoczynkiem.

Chcemy  zerwać ze stereotypem żeglarstwa jako elitarnego wypoczynku i pokazać że żeglarstwo jest wyjątkowe i dostępne dla wszystkich.

Fundacja Nowe Żeglarstwo prowadzi bieżącą działalność,realizuje swoje cele i projekty dzięki darowiznom. To dzięki nim możemy propagować żeglarstwo według naszego autorskiego łatwego podejścia do żeglowania. Propagujemy żeglarstwo poprzez warsztaty żeglarskie, udostępnianie jachtów żeglarzom, szkolenia żeglarskie, regaty żeglarskie i inne formy propagujące aktywność na świeżym powietrzu oraz pokazywanie żeglarstwa jako wyjątkowej aktywności dostępnej dla każdego. Posiadając w Polsce tysiące jezior śmiało możemy powiedzieć że jest gdzie żeglować i rozwijać swoje pasje.

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

  1. inicjowanie i ułatwianie współpracy klubów, stowarzyszeń żeglarskich działających na terenie Polski.
  2. organizowanie i szkoleń, kursów, obozów, wykładów w szczególności dla młodzieży i studentów.
  3. współpracę z klubami żeglarskimi, szkołami i przystaniami. Upowszechnianie kultury morskiej, wiedzy o morzu.
  4. prowadzenie działalności edukacyjnej, w tym również prowadzenie szkół i placówek oświatowych.
  5. organizację szkoleń, seminariów i warsztatów.
  6. prowadzenie działalności publicystycznej, informacyjnej i wydawniczej, a także kampanii medialnych przy zastosowaniu różnych środków przekazu.
  7. organizację akcji i kampanii społecznych, zgromadzeń publicznych oraz wystaw i koncertów, spotkań, warsztatów, wykładów;
  8. wspieranie inicjatyw ustawodawczych.